Kategorie

Produkty

Kategorie produktů
Sestavte si vlastní vyvážečku
Michaela Hykyšová
autor článku

Sestavte si vlastní vyvážečku

Člověk sice není stroj, ale zato je velice vynalézavý a dokáže vyrobit stroje, které za něho zastanou náročné, pro něj nesplnitelné, práce. A u vyvážeček to platí dvojnásob. Na trhu je spousta typů vyvážeček dřeva a také nepřeberné množství možností příslušenství. Pokud hledáte tu pravou vyvážečku, která bude přesně odpovídat Vašim požadavkům, ale nevíte přesně jaká kombinace příslušenství by pro Vás byla nejvhodnější, je tento článek přesně pro Vás. Níže naleznete shrnutí, jak je možné sestavit si vyvážecí vlek přesně Vám na míru.

vyvážečky dřeva

Vyvážečky dřeva – základ

Nejprve je třeba začít od úplného základu, kterým je volba vyvážecího vleku, který bude přesně odpovídat Vašim potřebám.

Vyvážečky dřeva se hodí všude tam, kde se pracuje s masivním a dlouhým nákladem za náročných terénních podmínek. Jedná se o robustní a spolehlivé stroje s dobrou manévrovatelností, vysokou pohyblivostí a skvělou stabilitou. Jsou vhodné až do nosnosti 17 tun při dosahu hydraulické ruky až 10,2 metrů, přičemž se k půdnímu povrchu chovají velice šetrně. Snadno a pohodlně tak na vyvážecí vlek naložíte dřevo i na těžko dostupných místech.

Základní typy vyvážeček

Námi nabízené vyvážečky dřeva lze víceméně rozdělit do dvou typů – menší, které se používají například za čtyřkolkou a větší, traktorové vyvážečky.

Menší typy vyvážeček

Pokud hledáte spíše menší, pro malé soukromníky cenově dostupnější, vyvážečku, rozhodně nesáhnete vedle se značkou Vahva Jussi. Vyvážečky této značky se ideálně hodí ke spojení s malotraktory nebo se čtyřkolkami, či vozidly ATP. V naší nabídce a nabídce této značky naleznete vyvážečky s nosností 1,5 tuny, 2 tuny (VJ2000 a VJ2000+) a 3 tuny.

menší typy vyvážeček

Větší typy vyvážeček

Pokud hledáte již větší vyvážečku, kterou, jak se dozvíte v tomto článku, si také můžete přizpůsobit sobě na míru, pak rozhodně značka FARMA hraje v tomto oboru prim, a to v celosvětovém měřítku. Vyvážečky této značky se ideálně hodí ke spojení s traktory a jinými většími stroji. V naší nabídce a nabídce této značky naleznete vyvážečky s nosností 6 tun, 7 tun, 8 tun, 9 tun, 10 tun, 12 tun, 14 tun a 17 tun.

větší typy vyvážeček

Hydraulické ruky – siláci a velcí pomocníci v jednom

Když již máte vybraný typ pro Vás vhodného vyvážecího vleku, dalším logickým krokem je volba hydraulické ruky.

Hydraulická ruka je dodatečná výbava nejenom pro vyvážecí vleky, ale i pro dodávku, čtyřkolku, vozíky či malotraktory. Slouží pro manipulaci s různými druhy materiálů. Hydraulická ruka je namontována na pojízdné vozidlo a může nakládat se sypkým nebo i kusovým materiálem. Pomocí hydraulické ruky se dají zvedat opravdu těžká břemena, a to bez podpory jakýchkoliv lan, kladek, navijáků, jako je to u autojeřábů.

Stejně jako se vyvážečky dají rozdělit do několika skupin viz. výše, je tomu i v případě hydraulických ruk, které se dají k vyvážečkám v těchto skupinách přiřadit.

Hydraulické ruky na vyvážečky Vahva Jussi

Naše firma i značka Vahva Jussi nabízí různé typy hydraulických ruk vhodných pro jejich vyvážečky dřeva s nosností od 1,5 do 3 tun.

Hydraulická ruka VJ 320

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 3,2 m. Je možné ji namontovat na vyvážecí vlek VJ 1500 o nosnosti 1,5 tuny, VJ 2000 s nosností 2 tuny a VJ 2000+ rovněž s nosností 2 tuny.

Hydraulická ruka VJ 400

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 4 m. Je možné ji namontovat na vyvážecí vlek VJ 1500 o nosnosti 1,5 tuny, VJ 2000 s nosností 2 tuny a VJ 2000+ rovněž s nosností 2 tuny.

Hydraulická ruka VJ 420

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 4,2 m. Je možné ji namontovat na vyvážecí vlek VJ 3000 o nosnosti 3 tuny.

Hydraulická ruka VJ 500

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 5 m. Je možné ji namontovat na vyvážecí vlek VJ 3000 o nosnosti 3 tuny.

Hydraulické ruky na vyvážečky FARMA

Naše firma i značka FARMA nabízí různé typy hydraulických ruk vhodných pro jejich vyvážečky dřeva s nosností od 6 do 17 tun a nabídka je opravdu široká.

Hydraulická ruka FARMA C 3,8 G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 3,8 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 3,8 – 6 o nosnosti 6 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 4,2 G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 4,2 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 4,2 – 6 o nosnosti 6 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 S

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 4,6 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 4,6 – 7 S o nosnosti 7 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 S G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 4,6 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 4,6 – 7 S G2 o nosnosti 7 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 D

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 4,6 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 4,6 – 7 D o nosnosti 7 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 4,6 D G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 4,6 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 4,6 – 7 D G2 o nosnosti 7 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 5,0 G3 X-CEL

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 5 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 5,0 – 6 o nosnosti 6 tun, CT 5,0 – 7 G3 o nosnosti 7 tun a CT 5,0 – 8 G3 o nosnosti 8 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 5,1

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 5,1 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 5,1 – 7  o nosnosti 7 tun, CT 5,1 – 8 o nostnosti 8 tun a CT 5,1 – 9 o nosnosti 9 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 5,3 G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 5,3 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 5,3 – 7 o nosnosti 7 tun, CT 5,3 – 8 o nosnosti 8 tun a CT 5,3 – 9 o nosnosti 9 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 6,3 G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 6,3 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 6,3 – 9 o nosnosti 9 tun a CT 6,3 – 10 G2 o nosnosti 10 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 6,7 G3

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 6,7 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 6,7 – 9 F o nosnosti 9 tun, CT 6,7 – 10 o nosnosti 10 tun a CT 6,7 – 10F o nosnosti 10 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 7,2 G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 7,2 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 7,2 – 10 G2 o nosnosti 10 tun, CT 7,2 – 12 o nosnosti 12 tun, CT 7,2 – 14 o nosnosti 14 tun a CT 7,2 – 17 o nosnosti 17 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 8,0 X-CEL

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 8,0 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 8,0 – 14 o nosnosti 14 tun a CT 8,0 – 17 o nosnosti 17 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 8,5 G2

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 8,5 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 8,5 – 12 G2 o nosnosti 12 tun, CT 8,5 – 14 G2 o nosnosti 14 tun a CT 8,5 – 17 o nosnosti 17 tun.

Hydraulická ruka FARMA C 10,2 X-CEL

Jedná se o hydraulickou ruku o dosahu 10,2 m. Je možné s ní vytvořit vyvážecí vlek FARMA CT 10,2 – 14 o nosnosti 14 tun a CT 10,2 – 17 o nosnosti 17 tun.

Hydraulické ruky – bonus

Všechny lesnické hydraulické ruky z naší nabídky, jak ruky Vahva Jussi, tak i ruky FARMA, je možné dodat bez podpěrných nohou. Tato ruka je v tomto případě dole zakončená plotnou s otvory pro přišroubování k jakémukoliv typu stroje nebo i k jakékoliv ploše, jako například k vyvážečce, adaptéru do 3-bodu, traktoru nebo jinému stroji, nebo klidně i samostatně například k betonu, a podpěrné nohy si následně řešíte sami. Z řad hydraulických ruk Vahva Jussi se jedná například o tyto hydraulické ruky: VJ 320, VJ 400, jak jsme ale již zmiňovali, lze také i hydraulické ruky VJ 420 a VJ 500 dodat bez podpěrných nohou. U hydraulických ruk FARMA se jedná o základní výbavu a podpěrné nohy lze dokoupit jako volitelné příslušenství, viz. níže v tomto článku.

Druhou možností je pak dodání „nasouvacích“ hydraulických ruk, s podpěrnýma nohama. U hydraulických ruk Vahva Jussi se jedná o ruky, které jsme si již zmiňovali výše – klasické ruky na vyvážečky dřeva, v základní výbavě již s podpěrnými nohami. Tato „nasouvací“ hydraulická ruka s podpěrnými nohami se nasune na profil – železný jekl o profilu 80x80mm. U hydraulických ruk FARMA se jedná o volitelné příslušenství, jak jsme si již také zmiňovali v této části článku, a jedná se o adaptér do 3-bodu (více na konci tohoto článku) jehož součástí jsou i podpěrné nohy.

Hydraulika – bez ní to nejde

Když již máte jasno v tom, jaký podvozek vyvážecího vleku a k němu vhodnou hydraulickou ruku zvolit, je načase podívat se na další krok, kterým je zvolení vhodného hydraulického příslušenství jako jsou rotátory a propojovací části.

Většina námi nabízených sestav vyvážečka + hydraulická ruka mají již rotátor a drapák zahrnutý v základní ceně (více o drapácích a jiném příslušenství níže). Avšak nemusíte se omezovat pouze na tuto základní volbu. Na trhu je nepřeberné množství rotátorů a v naší nabídce naleznete neméně velký výběr.

Hydraulické rotátory

V naší nabídce naleznete několik druhů rotátorů od kvalitních a prověřených značek, především značky Baltrotors, Formiko a Finn-Rotor. Je možné je rozdělit do několika kategorií: Lesnické rotátory, Harvestorové rotátory, Rotátory pro stavební stroje a Rotátory pro nakládání se šrotem a odpady. V této části článku se budeme zabývat spíše lesnickými rotátory pro hydraulické ruky a vyvážečky dřeva.

Je možné tyto lesnické rotátory také rozdělit do několika kategorií a to buď podle nosnosti nebo typu montáže. Nabízíme lesnické rotátory o nosnosti 1 – 3 tuny, 4 – 5 tun, 6 – 10 tun a 12 – 16 tun. Speciální kategorie jsou pak rotátory s přídavným olejovým kanálem a mechanické rotátory, ve které se nachází především mechanický rotátor Tizmar.

Jak jsme již zmiňovali výše, lze rotátory také rozdělit na 3 základní skupiny dle typu montáže (typu uchycení k hydraulické ruce/hydraulickému jeřábu a způsobu uchycení/připevnění pracovního příslušenství (drapáků na kulatinu, polypových drapáků, půdních lopat, atd.):

1) Hřídelové rotátory – pracovní příslušenství se připevňuje na rotátor nasunutím na hřídel (spodní část) a zajištěním čepem. Horní připojení rotátoru ke konstrukci hydraulické ruky (případně k propojovací části) je zajištěno pomocí pouzdra a čepu nebo pevným připojením ke konstrukci hydraulické ruky.

Do této skupiny patří tyto rotátory:

2) Přírubové rotátory – pracovní příslušenství se připevňuje na rotátor prostřednictvím příruby – „na šrouby“ (spodní část). Horní připojení rotátoru ke konstrukci hydraulické ruky (případně k propojovací části) je zajištěno pomocí pouzdra a čepu.

Do této skupiny patří tyto rotátory:

3) Rotátory s pevnou montáží – hydraulický rotátor je pevně připevněn šrouby jak k pracovnímu příslušenství (prostřednictvím příruby – spodní část), tak i ke konstrukci hydraulické ruky.

Do této skupiny patří tyto rotátory:

Speciální kategorií lesnických rotátorů je také kategorie pístových rotátorů, do které patří rotátor GPRA5.

hydraulický rotátor pro vyvážečky

Propojovací části

Stejně jako existuje mnoho druhů a typů rotátorů, tak podobné je to i u propojovacích částí. Propojovací části jsou kovové propojovací prvky (odlitky), které jsou určené pro propojení hydraulického rotátoru s koncem hydraulické ruky/jeřábu. Tyto propojovací části umožňují kyv břemene ve směru kolmém na směr kyvu břemene daný otočením na čepu rotátoru (břemeno – „kláda“ se může kývat doleva, doprava, dopředu i dozadu).

Propojovací části jsou tedy velikými pomocníky a lze je také rozdělit do několika kategorií, kdy pohyb hydraulického rotátoru (resp. propojovací části) může být buď na obou čepech volný („Propojení bez brzdy“), na jednom čepu bržděný („Propojení s brzdou“) nebo bržděný na obou čepech („Propojení s dvojitou brzdou“).

Do těchto kategorií patří tyto propojovací části:

Do kategorií s propojovacími částmi lze také zařadit i velmi praktického pomocníka, pokud potřebujete zmenšit hřídel Vašeho rotátoru, aby bylo možné jej spojit například s drapákem na dřevo – redukce hřídele.

hydraulický rotátor a propojovací část

Drapáky a příslušenství – uchopte a nakládejte

Nyní máme vybraný podvozek vyvážecího vleku, vhodnou hydraulickou ruku i rotátor, případně propojovací část pro efektivitu práce, a tak to vše zbývá propojit s něčím, čím to dřevo, klest nebo jiné materiály budeme na vyvážecí soupravu nakládat.

Jak bylo již zmíněno, většina námi nabízených sestav vyvážečka + hydraulická ruka mají rotátor a drapák zahrnutý v základní ceně, nicméně zahrnutý v ceně je vždy drapák pouze na kulatinové dřevo. Máte však na výběr i z jiných druhů drapáků a kleští, které jsou schopné posloužit přesně Vašemu účelu.

Drapáky na kulatinu

Tyto kleště, jak již název napovídá, slouží k manipulaci s kládami, špalky a dalšími podobnými materiály. V naší nabídce naleznete hned několik druhů těchto drapáků, záleží jen na Vás, jaký si vyberete:

Drapáky na klest

Stejně jako u předchozího typu drapáků, i z drapáků pro manipulaci s klestem a potěžebními zbytky si lze snadno vybrat ten nejvhodnější pro Vaši práci:

Nakladače sypkých hmot – půdní lopaty

Pokud hledáte zařízení, se kterým budete snadno a efektivně nakládat sypké materiály, jsme schopni Vám nabídnout hned několik druhů. V naší nabídce máme klasické půdní lopaty, které stejně jako drapák připojíte k rotátoru, nebo pouze vkládací lžíce, které jsou určeny pro kulatinové drapáky FARMA a pomocí kterých snadno vytvoříte z drapáku na kulatinu půdní lopatu:

Drapáky na kameny, seno a hnůj a další

Jestliže Vám ani drapáky na kulatinu, klest, ani půdní lopaty a vkládací lžíce nestačí a potřebujete víc, tato kategorie je přesně pro Vás. Jsme schopni nabídnout drapáky pro nakládání s jinými, dalšími druhy materiálů:

Drapáky na kameny

Drapáky a kleště pro práci a manipulaci s kameny, balvany a případně dalšími materiály. Vhodné jsou také pro třídění a demolice. Do této kategorie patří tyto drapáky: drapák na kameny JPJ, drapák na kameny Tizmar série BSG, Tizmar série BOA, Tizmar série BOS 12A

Drapáky na seno a hnůj

Drapáky, lopaty a nakladače pro nakládání a manipulaci se senem, trávou, hnojem a dalšími podobnými materiály. Do této kategorie patří tyto drapáky: drapák na hnůj JPJdrapák na seno JPJ

Speciální a také poslední kategorií drapáků je kategorie Polypové drapáky, které jsou odolné a výrobně dokonalé a jsou určené pro profesionální provozy, do nichž patří polypový drapák Tizmar série PT, a také kategorie Samosvorné kleště určené zejména pro práci se dřevem, které jsou ideálním pracovním pomocníkem v kombinaci především s různými mechanickými nebo hydraulickými navijáky.

Ostatní pracovní příslušenství

Drapáky, kleště, půdní lopaty a nakladače jsme si již v tomto článku představili, avšak nemusíte se při své práci omezovat pouze na předchozí zmíněné příslušenství. V naší nabídce máme i další velice praktické druhy příslušenství, jako například: půdní vrtáky určené pro vrtání do lehčích nezhutněných půd nebo několik typů manipulačních háků.

Štípací hlavice

Jak se již v tomto článku ukázalo, existuje velké množství možností, jak si sestavit vyvážecí vlek, který bude přesně odpovídat Vašim pracovním požadavkům. Avšak nemusíte se omezovat pouze na nakládání dřeva nebo jiných materiálů. Existuje možnost posunout Vaši práci ještě o něco dál, a to za pomoci štípacích a jiných hlavic, se kterými je možné uříznout kmen a rovnou jej na Vaši vyvážečku naložit.

V naší nabídce naleznete spoustu typů štípacích a jiných hlavic. Jsou to například:

 • Vahva Jussi – štípací průměr 120 mm
 • FARMA BC18 – max. kácecí průměr 180 mm, max. rozevření 660 mm
 • Biojack 110 – max. kácecí průměr 120 mm, max. rozevření 580 mm
 • Biojack 160 – max. kácecí průměr 180 mm, max. rozevření 840 mm
 • Biojack 180 – max. kácecí průměr 200 mm, max. rozevření 775 mm
 • Biojack 230 – max. kácecí průměr 250 mm, max. rozevření 775 mm
 • Biojack 300 – max. kácecí průměr 300 mm, max. rozevření 775 mm
 • Biojack 400 Combi – max. kácecí průměr čepelí 300 mm, max. kácecí průměr pilou 400 mm
 • Biojack 450 – max. kácecí průměr 450 mm, max. rozevření 840 mm
 • Naarva E24 – max. štípací průměr 24 cm
 • Naarva S23 – max. kácecí průměr 23 cm, funkce odvětvování a kácení
 • Naarva S23C – max. kácecí průměr 30 cm, funkce odvětvování a kácení
 • Naarva S25 – max. kácecí průměr 25 cm, funkce odvětvování a kácení
 • Naarva EF28 – max. kácecí průměr 28 cm, max. rozevření 83 cm
 • Tapio 160 – max. kácecí průměr 25 cm, funkce odvětvování a kácení
 • Tapio 350 – max. kácecí průměr 35 cm, funkce odvětvování a kácení
 • Tapio 400 – max. kácecí průměr 45 cm, funkce odvětvování a kácení

Pokud vlastníte nejenom vyvážečku dřeva, ale i stavební stroj a potřebujete jej osadit štípací hlavicí, můžeme Vám nabídnout i hlavice určené pro stavební stroje/bagry – naše nabídka je široká, stačí si jen vybrat!

Ovládání hydraulické ruky a další příslušenství – usnadnění práce

Nyní již máme vybraný podvozek vyvážecího vleku, k němu vhodnou hydraulickou ruku a příslušenství, které nám pomůže dobře a efektivně pracovat.

Existuje ale něco, co Vám ještě více práci s vyvážečkou osazenou hydraulickou rukou usnadní – hydraulické ovládání a rozvaděče.

V naší nabídce naleznete spoustu typů ovladačů a hydraulických rozvaděčů, určených pro různé typy a značky hydraulických ruk. Jsme schopni Vám nabídnout například:

Ostatní příslušenství hydraulické ruky

Kromě velkých pomocníků v podobě hdraulických a elektrických rozvaděčů pro hydraulické ruky, existuje i spoustu dalších jiných druhů příslušenství pro usnadnění Vaší práce, jako jsou například podpěrné nohy pro hydraulické ruky, tlumič pohybů hydraulické ruky, pracovní světlo nebo hydraulické navijáky FARMA RW600 a RW1300 a naviják Vahva Jussi pro hydraulické rukyVJ 320/400 a VJ420/500 

Nejmenší vyvážečky dřeva

Nejste si stále jisti, zda jít do pořízení velké vyvážečky za traktor nebo menšího vleku za čtyřkolku a přemýšlíte, zda by Vám pro práci v lese a všude jinde, kde potřebujete, nestačila nějaká kompaktní vyvážečka? Možná máme řešení které by pro Vás mohlo být kompromisem, a to v podobě nejmenších vyvážecích vozíků a přívěsů za čtyřkolky.

Tyto vozíky, jak jsme již zmínili, jsou určené především pro ATV čtyřkolky a daly by se zařadit mezi velice malé vyvážečky. Není třeba se však zaleknout jejich velikosti, svojí všestraností použití, kompaktními rozměry, odolností a kvalitou jejich kol a dalšími pozitivními vlastnostmi se dokáží umístit na stupních vítězů i vedle leckterých plnohodnotných vyvážeček dřeva, a stávají se čím dál populárnější i mezi našimi zákazníky.

Pokud jste soukromník obhospodařující menší část lesa či jiného pozemku nebo si pouze chcete usnadnit práci kolem domu, je tato část článku přesně pro Vás.

V naší nabídce najdete značné množství přívěsů za čtyřkolky, od nejmenších vozíků s plastovou korbou a lehkými koly, které neničí trávník, pro práci především na zahradě, v sadu a jinde, přes středně velké a odolné jednonápravové přívěsy, až po dvounápravové přívěsy, které jsou takzvaně „největší z nejmenších“, avšak zastanou svoji práci více než dobře.

Jedni z našich nejpopulárnějších přívěsů jsou přívěsy: Dřevař, který je i svým vzhledem v podstatě běžný podvozek vyvážečky dřeva, je roztažitelný, takže na něm lze přepravovat i kulatinu o délce 4 m, a stejně jako u dále zmiňovaných přívěsů jej lze kombinovat s obrovským množstvím příslušenství, čímž můžete opravdu dosáhnout vytvoření plnohodnotné kompaktní vyvážečky. Dále je to přívěs Dělník, který má naprosto stejný podvozek jako výše zmiňovaný přívěs Dřevař, pouze má navíc ještě velmi prostornou korbu. Za těmito prvními dvěma vyvážečkami stojí i třetí typ – přívěs Profi Dělník, který má jako přívěs Dělník stejný podvozek jako je u přívěsu Dřevař, má také stejnou prostornou korbu jako přívěs Dělník, ale navíc má ještě praktické sklápěcí rameno s manuálním navijákem, a přívěs Lovec, který je speciální tím, že má zadní zvýšené čelo a místo sklápěcího ramene, jako má přívěs Profi Dělník, má otočné kladkové nakládací rameno s manuálním navijákem, díky kterému můžete jak sklápět korbu přívěsu, tak i nakládat, co zrovna potřebujete.

Ke všem našim přívěsům najdete v naší nabídce také množství náhradních dílů a volitelného příslušenství, jako jsou například nástavby na přívěsy, opěrná kolečka a nohy, různé druhy osvětlení, množství navijáků a ramennebo například samosvorné kleště na dřevo. Nabídka je opravdu široká a je z čeho vybírat!

Nakládací rameno pro přívěsy za čtyřkolky

Příslušenství vyvážecího vleku

Když už máme sestavenou vyvážečku dřeva dle našich požadavků, včetně i případného příslušenství pro hydraulickou ruku, o kterém jsme se zmiňovali již výše, nebo jsme se rozhodli jít cestou nejmenších vyvážeček za čtyřkolky, proč si náš vlek ještě více „nevytunit“? V naší nabídce naleznete nemalé množství příslušenství pro podvozky vyvážecích vleků.

Kola a náboje

Nejenom pokud si stavíte vlastní vyvážecí vlek, ale pokud si potřebujete také upravit vyvážečku dle Vašich představ nebo potřebujete náhradní díly ať již k vyvážečce nebo k přívěsu za čtyřkolku, máme v naší nabídce například různé typy kol a nábojů kol. Pro menší vyvážečky nebo vozíky za čtyřkolky nabízíme kola různých velikostí a typů:

Také s náboji kol můžete vytvořit vyvážecí vlek nebo přívěs o různých nosnostech. Například pokud při stavbě vyvážecího vleku použijete 4 náboje JPJ1600 (více níže), dostanete vyvážečku s nosností 4 x 1600 – vlastní hmotnost vyvážečky = nosnost cca 5 tun nebo dokonce i trochu víc. Pro kola zmíněné výše nabízíme náboje různých nosností:

kola a náboje na vyvážečku

Pohony kol

Když už jsme si v tomto článku objasnili i možnosti kol a nábojů vhodných pro sestavení vlastní vyvážečky, proč si jízdu v terénu ještě více neusnadnit, a to pomocí pohonů kol. Aby byla práce a jízda s vyvážečkami dřeva efektivní, musí si tyto vleky zachovat svou pohyblivost i za drsných podmínek a v různých terénech, a také vyžadují dostatečnou tažnou sílu k udržení konstantní rychlosti a dobré výkonnosti. K tomuto všemu Vám mohou dopomoci pohony kol od světoznámých značek, a my je máme rovněž v naší nabídce:

 • Pohon kol 4WD – jedná se o 4WD pohon kol především jako příslušenství pro vyvážecí vleky Vahva Jussi
 • Pohony kol Black Bruin – v naší nabídce poměrně nově naleznete speciální a výkonné pohony od finského výrobce Black Bruin, který se proslavil zejména unikátním a patentovaným typem radiálního pístového hydraulického motoru, který je používán v jejich výrobcích. Pro pohon vyvážecích vleků můžeme doporučit tyto typy pohonů Black Bruin: B200BBBBC nebo Kompletní systém pohonů pro vyvážečky.

Ostatní příslušenství pro podvozky vyvážecích vleků

Když už jsme u toho „vytunění“ si Vaší vyvážečky, je nutno zmínit i praktické příslušenství pro podvozek vleku. V naší nabídce naleznete například: Držák motoru a ovládání na oj, Hydraulicky sklopnou korbu Vahva Jussi, různé druhy prodloužení ložné plochy jak pro vleky Vahva Jussi, tak pro vleky FARMA, zvýšení klanic, náhradní klanice pro vleky Vahva Jussi i FARMA, prodloužení podvozku, vanu na klest, kterou lze jednoduše připevnit přímo na podvozek vyvážecího vleku, nebo nájezdovou brzdu a jiné různé druhy brzd, a mnoho jiného.

Jak jsme si tedy v tomto článku ukázali, existuje mnoho různých možností a řešení, jak si sestavit vyvážečku dřeva, která bude přesně vyhovovat Vám a Vašim potřebám či možnostem. Nyní je to už jen na Vás, jak si Vaší vyvážečku sestavíte. Myslíme si, že je opravdu z čeho vybírat!


Pokud máte jakékoliv dotazy, nebo potřebujete pomoci vymyslet a sestavit Vaší vyvážečku, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme a společně vybereme nejlepší řešení pro Vás a Vaše potřeby!

Více informací se dozvíte na www.jpjforest.cz nebo na tel.: +420 773 202 321 nebo +420 773 984 518. Můžete nás také kontaktovat přímo přes kontaktní formulář níže nebo přes e-mail, který naleznete v sekci Kontakty.

JPJ  Forest, s.r.o., Stará Paka – Ústí 78, 50791, okres Jičín, Královéhradecký kraj, Česká Republika
Předvedení strojů: Po – Pá, 7:00 – 11:30 a 12:30 – 16:00, www.jpjforest.cz

Kam pokračovat ve čtení

Produkt přidán do košíku.
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů. Další informace o využití cookies souborů naleznete zde.